Sport

Dezastru la Dinamo. „Câinii”, umiliți cu 5-0 de CS U Craiova

CS U Craiova a găsit victima perfectă. Luni, 27 septembrie, oltenii i-au învins cu 5-0 pe cei de la Dinamo București. Astfel, scenariul retrogradării pare din ce în ce mai aproape pentru echipa din Ștefan cel Mare, după ce în ultimele trei sezoane a „driblat” la limită dezastrul.

Echipa condusă de către Laurențiu Reghecampf a dominat categoric meciul. Houri a deschis scorul în minutul 18, din penalty, după ce în minutul 16 Dinamo a rămas în 10 oameni. Giafer a văzut al doilea galben și a fost eliminat.

În repriza secundă a fost haos total pentru oaspeți. Ivan a făcut 2-0 în minutul 51, Tudorie a bifat golul de 3-0 în minutul 58, Căpățînă a înscris pentru 4-0 în minutul 62, iar pe final, în minutul 90+1 Markovic a stabilit scorul final, 5-0.