Publicitate
Sport

Simona Halep,a învins-o pe Gabriela Ruse în optimi la Melbourne Summer Set 1

Publicitate

Simona Halep a obținut o nouă victorie în Australia. Sportiva a învins-o pe Gabriela Ruse cu 6-2, 6-1, în optimile de la Melbourne Summer Set 1 (WTA 250).

Simona Halep (20 WTA) este a doua favorită a turneului și a obținut o victorie după 61 de minute. Gabriela Ruse a câștigat doar 12 puncte în setul ei. Simona Halep a câștigat și primul său meci de la Melbourne împotriva jucătoarei Destanee Aiava.

Publicitate

Simona Halep, o nouă victorie la Melbourne, în fața Gabrielei Ruse
Halep (20 WTA) a învinso joi pe Gabriela Ruse (87 WTA). În trecut, Halep a făcut și pereche cu Gabriela Ruse, jucând la dublu și pierzând în fața echipei Bernarda Pera/Katerina Siniakova în primul tur.
Pentru aceste meciuri, Halep și-a asigurat un cec de 5.800 de dolari şi 60 de puncte WTA, urmând să joace în sferturi contra elveţiencei Viktorija Golubic